Nastavení zobrazení formulářů s tabulkami

Z K.A.P.
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Vyvolání dialogu pro nastavení formuláře : Alt + F12 na tabulce

V nastavení formuláře (Alt+F12) je možné určit barvu pozadí pro většinu barevných režimů. Ve výchozím stavu je pozadí textu určeno dle standardní barvy pozadí tabulky.

V dialogu pro nastavení výchozích barev a fontů pro grafické tabulky (tlačítko Nastavení palety barev) se ukládají také hodnoty skriptu fontu. V prostředích s jiným jazykovým nastavením tak lze nastavit používání středoevropského skriptu pro fonty (a tím pádem správné zobrazení diakritiky)

Tabulka

Nastaveni form.PNG


Stavový řádek

Nastaveni form stavr.PNG


Sloupce tabulky

Nastaveni form sloupce.PNG

V nastavení formuláře lze nastavit přepínač [x] Automatická velikost fontu. Obdobně i pro jednotlivé sloupce tabulky lze zapnout přepínač [x] Automatická velikost (zvlášť pro titulek sloupce a zvlášť pro data ve sloupci). Ve výchozím stavu jsou přepínače zapnuté. Pokud je přepínač zapnutý, tak v příslušném fontu je ignorována určená velikost fontu, ale velikost je určena automaticky na základě hlavního fontu aplikace.Pozice okna

Nastaveni form okno.PNG


Uložit nastavení

Nastaveni form uloz.PNG

Pomocí tlačítka Uložit globální výchozí nastavení pro VŠECHNY formuláře lze uložit výchozí nastavení, které bude použito pro všechny formuláře s databázovými tabulkami. Ukládá se nastavení ze záložky Tabulka a Stavový řádek a také přepínače ze záložky Pozice okna. Lze tak snadno v celém programu přepnout zobrazování grafických tabulek a grafického stavového řádku. Pokud má formulář uložené vlastní nastavení, tak má toto nastavení přednost před globálním nastavením formuláře. Globální nastavení nelze v dialogu pro nastavení formuláře vymazat, lze ho ale přepsat novým nastavením.

V záložce Uložit nastavení je zobrazen přehled uložených variant, které jsou uloženy v tabulce systémových pohledů na data a týkají se daného formuláře, uživatele a databáze (včetně případného globálně uloženého nastavení pro všechny formuláře). Lze snadno zjistit, které nastavení ovlivnilo nastavení formuláře.