Nastavení palety barev

Z K.A.P.
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

ve Win32 GUI verzi je možnost nastavit v dialogu pro nastavení barev libovolnou barvu pro pozadí místo standardní světle modré. (vhodné např. pokud pracujete na PC používající při zobrazení nižší barevnou hloubku např. pouze 256 barev)

V dialogu Nastavení palety barev (z nástrojové lišty aplikace) je možné změnit způsob použití grafických motivů pro jednotlivé barevné palety používané v aplikaci. Pokud motivy nejsou dostupné, tak se použije standardní pozadí nadpisu a integrované ikony a pro text nadpisu se použije alternativní proporcionální font dle nastavení zobrazení programu.

Standardní okna

BarevneSchemaStandardni.PNG

Z výchozího nastavení barev pro grafické tabulky je pro typ záznamu Označený záznam 2Označený záznam 5 zrušen atribut tučného písma. Pokud nastavení barev již bylo uloženo, tak ale dále bude platit předchozí uložené nastavení (možno použít tlačítko Obnovit st.nastavení)


Tabulky

BarevneSchemaTabulky.PNG

Z výchozího nastavení barev pro grafické tabulky je pro typ záznamu Označený záznam 2 až Označený záznam 5 zrušen atribut tučného písma. Pokud nastavení barev již bylo uloženo, tak ale dále bude platit předchozí uložené nastavení (možno použít tlačítko Obnovit st.nastavení)


Stavový řádek

BarevneSchemaStavRadek.PNG


Nastavení barev a fontů

V dialogu pro nastavení výchozích barev (tlačítko Nastavení palety barev) a fontů pro grafické tabulky se ukládají také hodnoty skriptu fontu.

NastPalBarev.PNG

V prostředích s jiným jazykovým nastavením tak lze nastavit používání středoevropského skriptu pro fonty (a tím pádem správné zobrazení diakritiky)

NastPalPismo.PNG