Graf přehled za kartu

Z K.A.P.
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Menu: Karty/Přehled karet

Obrázek:

Mezi denním a týdenním grafem skladové karty se přepínáme pomocí klávesy F6

Denní graf

Klávesa : Alt + D

Technická poznámka
Při zobrazení denního grafy za zvolenou kartu je použit grafický formát zobrazení v samostatném okně. Data se zobrazují za posledních 30 dnů (lze ovlivnit proměnnou GrfParams, 18). Kromě běžných údajů (jako u týdenního grafu) program dokáže zobrazovat také hodnotu prodeje v měrných jednotkách bez započítání dokladů, které jsou označené příznakem Nepočítat do návrhů objednávek (lze vypnout pomocí proměnné GrfParams, 10 s hodnotou 0) a také hodnotu prodeje za vybrané typy dokladů (vybrané typy dodacích dokladů je třeba nastavit pomocí proměnné GrfParams, 11 ve formě masky - např. 1?/2 vybere všechny typy s číslem 10-19 a 2)

Týdenní graf

Klávesa : Alt + T

Pokud první dny v roce ještě nejsou započítávány do prvního kalendářního týdne v roce, tak jsou tyto dny zahrnuty do prvního týdne daného roku (správně by měli být ještě v posledním týdnu předchozího roku, ale to by bylo nepřehledné)

GrafZaKartuTyd.PNG

Při zobrazení grafu za jednu skladovou kartu (měsíční nebo týdenní) si program pamatuje pro dané rozlišení obrazovky pozici a rozměry okna s tabulkou a grafem. V tabulce s výsledky lze skrývat/zobrazovat jednotlivé sloupce pomocí tlačítek v horní liště. Pomocí pravého tlačítka myši v tabulce lze měnit nastavení barev tabulky nebo obnovit výchozí nastavení barev. Informace o nastavení se ukládají do registru Windows (nastavení uživatele).

Technická poznámka
Pomocí proměnné GrfParams,0 lze ovlivnit zobrazení týdenních grafů za skladovou kartu (např. Alt+T). Hodnotu proměnné zadejte jako součet následujících hodnot (výchozí hodnota je 15):
Hodnota Popis
+1 za aktuální rok se vypíšou i týdny bez realizovaného prodeje
+2 za minulý rok se vypíšou i týdny bez realizovaného prodeje
+4 za předminulý a všechny předchozí roky se vypíšou i týdny bez realizovaného prodeje
+8 jako poslední rok se bere aktuální rok (jinak se bere rok posledního prodeje)

Měsíční graf

Klávesa : Alt + F


Výstupní formát grafu

Klávesa : Alt + G


Technická poznámka
Pomocí proměnné OldDataGrf,0 můžeme nastavit počáteční datum, od kterého jsou započítávána data do výpočtu. V případě, že je definovánoa proměnná OldDataDir,0 jsou do grafu započítány i údaje z druhé databáze (stará data).
Pomocí proměnné OldDataGrf,1 můžeme nastavit počáteční datum pro druhou databázi (stará data)