Filtrace a třídění karet

Z K.A.P.
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Pokud chceme filtrovat nebo třídit karty podle nějakých nám známých podmínek, pak v menu Karty/Přehled karet stiskneme na přehledu všech karet klávesu F10 a zobrazí se nám následující okno, kde zadáme vlastní způsob výběru nebo třídění:
VyberTrideniKaret.PNG

Výběr zadání podmínek

Podmínka pro hledání podle vzoru

HledaniSkladKaret.PNG

Položka Popis
Kód od..do Filtrovat nebo třídit karty můžeme pomocí těchto údajů zadaných na skladové kartě
Název obsahuje
Pozn. obsahuje
Zařazení od..do
Skupina od..do
Skupina2 od..do
Typ odběru od..do
Výrobce od..do
Dodavatel od..do
Kód dodavatele od..do
ID od..do
Typ karty
Sazba DPH
Zobrazení
Zásoba na kartě libovolná zásoba
kladná nebo nulová zásoba
kladná zásoba
nulová zásoba
záporná zásoba
záporná nebo nulová zásoba
nenulová zásoba
Vybrat karty vyhovující vybrané ind. ceně z číselníku karet je možné vybrat typ individuální ceny a podle něj vytřídit karty

Pokud chceme vyvolat dialog ze starších verzí, pak stačí při vyvolávání dialogu míst kl. F10 podržet klávesu Shift + F10.
Pomocí výběrové podmínky podle vzoru v přehledu dokladů lze nyní zadat hledání záporných částek dokladu.

V seznamu skladových karet lze pomocí F10/Podmínka pro hledání dle vzoru vyhledávat i karty, které nevyhovují určené individuální ceně (dosud šlo vybrat jen karty, které vyhovují ind.ceně)


Zadání výběrové podmínky

ZadaniVyberPodminky.PNG

V tomto menu můžeme za pomoci logických operátorů sami sestavit podmínky pro výběr a třídění karet viz (Zadání výběrové podmínky).
V seznamu polí při definování výběrové podmínky lze hledat podle popisu pole nebo jména pole. Pro hledání stačí začít psát hledaný text.

V zadání výběrové podmínky lze používat podmínku dané pole vyhovuje masce, resp. pole nevyhovuje masce. Při použití této podmínky se použije funkce MatchMasks (pro použití masky tedy platí stejná pravidla jako v této funkci).


Výběr položek pro třídění

PolozkyProTrideni.PNG
V seznamu polí při definování výběrové podmínky lze hledat podle popisu pole nebo jména pole. Pro hledání stačí začít psát hledaný text. V pořadí, v jakém chceme karty filtrovat nebo třídit, na položkách stiskem klávesy Enter zadáváme jednotlivé položky pro výběr karet.Spuštění výběru

Pomocí tohoto tlačítka resp. klávesou F2 spustíme výběr podle zadaných kritérií.


Zrušení výběru

Zruší výběr.