Přeindexování dat

Z K.A.P.
Verze z 12. 1. 2009, 12:30, kterou vytvořil Greplová Alena (diskuse | příspěvky) (Zamyká „Přeindexování dat“ [edit=autoconfirmed:move=autoconfirmed])
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Cílem přeindexování dat je nové vytvoření informací o setřídění souboru, ale také jeho kompletní rekonstrukce.

Co se děje při indexování ?

  1. Vytvoří se pomocný soubor, který má stejné charakteristiky, jako indexovaný soubor; jeho jméno je tvořeno znaky 'TMP_' + prvními čtyřmi znaky ze jména souboru + přípona '.BTR'
  2. Přeindexovávaný soubor se otevře v režimu čtení, který umožňuje číst i poškozené soubory (server verze Pervasive SQL však nepřečte některé poškozené soubory, které klient verze Pervasive SQL zvládne přečíst) a data jsou kopírována do pomocného souboru. Tato fáze může u rozsáhlých souborů být značně časově náročná.
  3. Z přeindexovávaného souboru se vytvoří záložní kopie změnou přípony na .BAK (přejmenování). Tento soubor je vhodné později zazálohovat a smazat z pracovního disku.
  4. Pomocný soubor se přejmenuje na pracovní.


Podmínky přeindexování dat
Při přeindexování dat musí být splněny následující podmínky :

  1. Uživatel musí mít dostatečná přístupová práva k adresáři, ve kterém jsou přeindexovávané soubory (vytváření, zápis, přejmenování, ...)
  2. U sítí Novell nesmí být indexovaný soubor označen jako transakční nebo určený pouze pro čtení (nešlo by provést přejmenování)
  3. Na disku musí být dostatečný prostor pro pomocný soubor (nejméně tolik místa, kolik zabírá indexovaný soubor)
  4. Se souborem nesmí při indexování nikdo žádným způsobem manipulovat (čtení i zápis při práci v síti)