Zadávání stavu zásob: Porovnání verzí

Z K.A.P.
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání
m (Nová stránka: Inventuru lze provádět několika způsoby: ==== Jednoduchý způsob zadávání inventury==== Po provedení fyzické kontroly stavu zásob musíte zjištěné hodnoty zadat do po...)
 
Řádek 18: Řádek 18:
 
|Ve struktuře souboru SKLADINV.BTR lze definovat sloupce ROZDIL, XNVPOPISY.
 
|Ve struktuře souboru SKLADINV.BTR lze definovat sloupce ROZDIL, XNVPOPISY.
 
|}
 
|}
 +
 +
----
  
 
==== Inventura se sledováním skladových pozic - umístění zboží ve skladu====
 
==== Inventura se sledováním skladových pozic - umístění zboží ve skladu====

Verze z 18. 10. 2010, 11:25

Inventuru lze provádět několika způsoby:

Jednoduchý způsob zadávání inventury

Po provedení fyzické kontroly stavu zásob musíte zjištěné hodnoty zadat do počítače. Nejsnadnější je při zadávání postupovat od prvního k poslednímu druhu zboží. Hledání karet je možno vyvolat stiskem klávesy F9. V přístupových právech lze ovlivnit, zda má být viditelná původní zásoba na kartě. Při tisku Inventurní listiny je to možno ovlivnit v definici sestavy. Klávesou F7 lze vyvolat tisk Inventurní listiny. Tisknout můžete všechny karty, karty se zásobou (zásoba není nulová) anebo karty s pohybem (u karty je alespoň jedna operace). Pomocí klávesy F10 nebo Shift + F9 lze omezit inventární seznam. Pomocí klávesy Ctrl+G nebo přečtením čárového kódu čtečkou čárového kódu se vyhledá zboží dle EAN.
Klávesou F6 lze aktualizovat teoretické (počítačové) zásoby, které byly zapamatovány v době zahájení inventury (zásoba se mohla změnit např na základě dodatečně zapsaných dokladů). Vyvoláním této funkce se nemění skutečně zadané stavy zboží.

InventuraSeznam.PNG

Částečná inventura

Technická poznámka
V tomto případě zpracování inventury nesmí existovat soubor SKLADXNV.BTR.
Ve struktuře souboru SKLADINV.BTR lze definovat sloupce ROZDIL, XNVPOPISY.

Inventura se sledováním skladových pozic - umístění zboží ve skladu

Tento způsob inventury použijeme, jestliže sledujeme umístění zboží na skladových pozicích (sekcích). V tomto případě existuje k jedné inventurní položce několik záznamů o množství a skladové pozici, na níž se zboží nachází. Do karty není možné zadávat nulové hodnoty. Změny je potřeba zadávat pomocí kladného a záporného počtu kusů včetně zadání skladových pozic.

Technická poznámka
V tomto případě zpracování inventury musí existovat soubor SKLADXNV.BTR.

Inventurní listina

Po vytištění této sestavy můžete použít jednotlivé listy pro zapisování zjištěného skutečného stavu zásob. Z těchto listů lze potom stavy zásob přepsat do počítače bez rizika, že by jste některé zboží vynechali.
Na listině se tiskne kód zboží, název, jednotka a je zde vyhrazen prostor pro zápis zásoby zboží. Pokud již skutečná zásoba byla zadána, pak je také vytisknuta.