Nastavení zobrazení formulářů s tabulkami

Z K.A.P.

Přejít na: navigace, hledání

Vyvolání dialogu pro nastavení formuláře : Alt + F12 na tabulce

V nastavení formuláře (Alt+F12) je možné určit barvu pozadí pro většinu barevných režimů. Ve výchozím stavu je pozadí textu určeno dle standardní barvy pozadí tabulky.

V dialogu pro nastavení výchozích barev a fontů pro grafické tabulky (tlačítko Nastavení palety barev) se ukládají také hodnoty skriptu fontu. V prostředích s jiným jazykovým nastavením tak lze nastavit používání středoevropského skriptu pro fonty (a tím pádem správné zobrazení diakritiky)

Obsah

Tabulka

Soubor:Nastaveni_form.PNG


Stavový řádek

Soubor:Nastaveni_form_stavr.PNG


Sloupce tabulky

Soubor:Nastaveni_form_sloupce.PNG

V nastavení formuláře lze nastavit přepínač [x] Automatická velikost fontu. Obdobně i pro jednotlivé sloupce tabulky lze zapnout přepínač [x] Automatická velikost (zvlášť pro titulek sloupce a zvlášť pro data ve sloupci). Ve výchozím stavu jsou přepínače zapnuté. Pokud je přepínač zapnutý, tak v příslušném fontu je ignorována určená velikost fontu, ale velikost je určena automaticky na základě hlavního fontu aplikace.Pozice okna

Soubor:Nastaveni_form_okno.PNG


Uložit nastavení

Soubor:Nastaveni_form_uloz.PNG

Pomocí tlačítka Uložit globální výchozí nastavení pro VŠECHNY formuláře lze uložit výchozí nastavení, které bude použito pro všechny formuláře s databázovými tabulkami. Ukládá se nastavení ze záložky Tabulka a Stavový řádek a také přepínače ze záložky Pozice okna. Lze tak snadno v celém programu přepnout zobrazování grafických tabulek a grafického stavového řádku. Pokud má formulář uložené vlastní nastavení, tak má toto nastavení přednost před globálním nastavením formuláře. Globální nastavení nelze v dialogu pro nastavení formuláře vymazat, lze ho ale přepsat novým nastavením.

V záložce Uložit nastavení je zobrazen přehled uložených variant, které jsou uloženy v tabulce systémových pohledů na data a týkají se daného formuláře, uživatele a databáze (včetně případného globálně uloženého nastavení pro všechny formuláře). Lze snadno zjistit, které nastavení ovlivnilo nastavení formuláře.

Osobní nástroje